Sport

Batatina: Pesë pikët do të shkrihen si bora e pranverës

 

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina i është gëzuar fitores së arritur në ndeshjen kundër Ulpianës. Llapi është kthyer me fitore 2:0 në stadiumin “Zahir Pajaziti”, punimet në të cilin i përuruan të dielën. Ndeshja i takoi javës së 19-të dhe ishte e para e stinorit pranveror. Batatina premton një Llap të fuqishëm në pranverë.

“Pjesën e parë festuam kthimin në ‘Zahir Pajaziti’, ndërsa në të dytën fituam. Ka qenë një pjesë e parë emocionale për shkak se jemi kthyer në ‘Zahir Pajziti’. Në pjesën e dytë kam ndryshuar pjesën taktike dhe erdhëm deri te goli u parë e më pas edhe të dytin. Kemi mundur të shënojmë më shumë gola. Në pjesën e dytë kemi treguar se në Llap nuk do të mposhtemi, këtë e ka treguar pjesa e dytë e zhvilluar nga ana jonë”, ka thënë Batatina.