Sport

Shkaku i fushës së rënduar, Drita zhvendoset në Lipjan si vendëse

 

Të shtunën do të nisë edhe zyrtarisht stinori pranveror i Superligës së Kosovës në futboll. Qysh në start të pjesës së dytë të kampionatit, skuadrat elitare po përballen me telashe, sidomos dy ekipet e qytetit të njëjtë, Drita dhe Gjilani.

Nënkampionia në fuqi, Drita, ndeshjen ndaj Feronikelit nuk do ta luajë në stadiumin e qytetit në Gjilan. Ky duel do të zhvillohet të shtunën në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan. Një gjë e tillë është konfirmuar nga drejtori sportiv i Dritës, Valon Zymberi. Ai ka thënë për KOHËN se shkaku i fushës së rënduar pas të reshurave të borës, janë detyruar që duelin e radhës ta luajnë në Lipjan.