Sport

Barty i jep fund pritjes së gjatë të australianëve, fiton në “Australian Open”

 

Ashleigh Barty ka triumfuar përballë Danielle Collins dhe e fitoi titullin e turneut “Australian Open”.

Barty me këtë triumf e ka ndalur edhe pritjen 44-vjeçare të australianëve për të fituar në “Grand Slamin” që mbahet në shtëpinë e tyre.