Sport

Morata mund të transferohet në Premier League

 

Tottenhami dhe Newcastel kanë hyrë në garë për sulmuesin Alvaro Morata. Spanjolli do të largohet nga Juventusi gjatë afatit kalimtar të janarit.

Mediat italiane kanë bërë të ditura se dy skuadrat angleze po synojnë transferimin e Moratas.