Sport

Çalik kujtohet me emocione nga tifozët dhe lojtarët e Konyasporit, komentatori qan

 

Mbrojtësi turk Ahmet Çalik u nda nga jeta javën e kaluar pas një aksidenti trafiku. Sot, skuadra ku bënte pjesë ai, Konayspor, luajti sfidën e parë që pas lajmit tragjik.

Qysh pa nisur ndeshja kundër Adana Demirsporit, emocionet ishin të mëdha nga tifozët në tribuna, por edhe bashkëlojtarët e tij.