Sport

Betisi fiton thellë ndaj Alavesit dhe forcohet në vendin e tretë

 

Betisi ka fituar thellë të martën mbrëma nga Alavesi për t’u forcuar në vendin e tretë në La Liga të Spanjës.

Betisi mposhti Alavesin me rezultatin 4:0, në ndeshjen që i takoi javës së 21-të të elitës së futbollit spanjoll.