Sport

Koronavirusi po u shkakton lojtarëve probleme me zemër

 

Sulmuesi i Gabonit dhe Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang është diagnostikuar me “lezione kardiake” apo probleme me zemër në Kupën e Afrikës me Kamerunin, pasi ishte i infektuar me koronavirus, ka thënë Federata e Futbollit të Gabonit të premten.

Për këtë arsye, Aubameyangu nuk ishte pjesë e Gabonit të premten kundër Ganës dhe është në dyshim të luajë në ndeshjet tjera të Kupës së Afrikës.