Sport

Leedsi i bindur se Raphinha do ta vazhdojë kontratën

 

Sulmuesi Raphinha dhe agjenti i tij, janë në bisedime me Leeds Unitedin për vazhdimin e kontratës.

Kontrata aktuale brazilianit i skadon në vitin 2024, por interesimet e klubeve të mëdha kanë bërë që Leedsi t’i ofrojë kushte më të mira për ta mbajtur në skuadër.