Sport

Sociedadi i vendosur ta mbajë Januzajn edhe nëse nuk e rinovon kontratën

Foto: AP
 

Te Real Sociedadi janë të vendosur për ta bërë të pamundurën për ta mbajtur në ekip Adnan Januzajn edhe pas përfundimit të këtij sezoni, ka shkruar “Mundo Deportivo” të mërkurën. E për këtë arsye, krerët e klubit kanë caktuar një takim me Januzajn, i cili do të jetë i fundit dhe do ta definojë përfundimisht të ardhmen e tij.

Januzaj ka kontratë me Sociedadin deri në fund të sezonit, kurse ka refuzuar ofertën e fundit për kontratën e re, gjë që ka detyruar klubin ta përmirësojë atë dhe të shpresojë që njëri prej lojtarëve kryesorë ta firmosë. Në rast se Januzaj refuzon edhe këtë herë, atëherë ai do të mbetet te Sociedadi deri në verë dhe do të largohet si lojtar i lirë. Në klub janë të vendosur për ta mbajtur Januzajn, pavarësisht ofertave që kanë marrë për të gjatë këtij muaji.