Sport

Kosova synon vendin e parë në grupin e vështirë të Ligës së Kombeve

 

Grupi 2 i Ligës C të Ligës së Kombeve të UEFA-s është “vendi” ku Kosova kërkon suksesin e ardhshëm. Shorti për edicionin e tretë të Ligës së Kombeve të UEFA-s është tërhequr të enjten mbrëma.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, njëjtë si në edicionin e dytë, paraqitet në Ligën C, që i bie të jetë niveli i tretë i kësaj gare evropiane. Kosova në short ishte në vazon e tretë dhe kjo nënkupton që të paktën në letër i ka dy përfaqësuese më të mëdha.