Sport

Derbi Shkupi – Shkëndija përfundon baras

 

Derbi i dy klubeve shqiptare në mes të Shkupit dhe Shkëndijës ka përfunduar me rezultat të barabartë, 1:1.

Kjo përballje është zhvilluar të mërkurën ën stadiumin e Çairit, ndërsa i takoi xhiros së 17-të të elitës së futbollit maqedonas.