Sport

Shkëlqimi i Salahut te Liverpooli në pesë sezone rresht

 

Vazhdon shkëlqimi i Mohamed Salahut te Liverpooli edhe në këtë sezon. Të martën mbrëmë, egjiptiani shënoi një gol në fitoren e Liverpoolit në udhëtim te Milani 2:1.

Për Salahun ishte goli i shtatë këtë sezon në Ligën e Kampionëve dhe i 20-ti në të gjitha garat në 21 paraqitje. Ai ka edhe nëntë asistime.