Sport

Mourinho mund ta marrë drejtimin e Evertonit

 

Jose Mourinho ka gjasa të mëdha të rikthehet në Premier League. Mediumet angleze kanë njoftuar të hënën se Mourinho është kandidati kryesor për ta zëvendësuar Rafael Benitezin në krye të skuadrës së Evertonit.

Benitez pritet të shkarkohet gjatë kësaj jave pas rezultateve të dobëta dhe Mourinho po shihet zgjidhja ideale nga drejtuesit e Evertonit.