Sport

Barcelona kërkon 90 milionë euro për De Jongun

Foto: AP
 

Barcelona është e gatshme ta shesë mesfushorin Frankie De Jong. Mediat spanjolle kanë bërë të ditur se drejtuesit e klubit po kërkojnë 90 milionë euro dëmshpërblim për ta liruar holandezin.

Interesim për mesfushorin 24-vjeçar kanë shprehur dy skuadrat angleze, Manchester Unitedi dhe Manchester City.