Sport

Prishtina konfirmon largimin e Berishës

 

Sulmuesi Besart Berisha nuk është më pjesë e skuadrës së Prishtinës. Këtë e ka konfirmuar edhe kampionia në fuqi e Kosovës, të premten mbrëma nëpërmjet një njoftimi.

Prishtina dhe Berisha e kanë shkëputur kontratën me marrëveshje të dyanshme. 36-vjeçari iu bashkua Prishtinës në fillim të muajit shtator si lojtar i lirë dhe firmosi kontratë deri në fund të sezonit.