Sport

Munishi: Gjilani e meriton titullin, jam i përkushtuar që ta fitojmë

 

Gjilani nuk e ka fituar asnjëherë titullin e kampionit në futbollin e Kosovës. Në edicionin 2019/2020 ishte afër, duke u renditur në vendin e dytë me pikë të njëjta me Dritën. Por, Drita falë bilancit më të mirë në duelet e ndërsjella, u stolis me trofeun më të çmueshëm të futbollit kosovar.

Në këtë edicion, Gjilani po kalon formë të mirë. Renditet në vendin e dytë me 29 pikë, një më pak se Ballkani që është lider. Gjilanasit kanë seri prej 12 ndeshjeve pa humbje, 11 në kampionat dhe një në Kupë.