Sport

Chiesa jashtë fushës deri në janar

 

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, konfirmoi se Frederico Chiesa do të jetë jashtë fushës deri në janar shkaku i lëndimit të muskujve në ndeshjen kundër Atalantas.

Italiani 24-vjeçar edhe më herët këtë sezon ka pasur probleme me muskuj, ndërsa në 16 paraqitje në të gjitha garat ka shënuar tri gola dhe ka asistuar tri herë.