Sport

Ralf Rangnick emërohet trajner i përkohshëm i Manchester Unitedit

 

Ralf Rangnick e ka marrë edhe zyrtarisht detyrën e trajnerit te Manchester Unitedi. Ekipi nga premier League të hënën e ka konfirmuar Rangnickun në krye të ekipit.

Në njoftimin e Unitedit, thuhet se Rangnick është trajner i përkohshëm dhe ka firmosur kontratë deri në fund të këtij edicioni. Megjithatë, ai është pajtuar që pas trajnerit, punën te Manchester Unitedi ta vazhdojë edhe për dy vjet tjera në rolin e këshilltarit.