Sport

Australiani Kambosos bën befasi, mposht Lopezin

 

Boksieri australian George Kambosos Jr. ka bërë befasi të madhe duke e mposhtur të shtunën mbrëma në New York superyllin e boksit Teofimo Lopez, në duelin e vlefshëm për tre tituj të botës në kategorinë e lehtë.

Kambosos Jr ia rrëmbeu Lopezit titujt në versionet WBA, IBF dhe WBO.