Sport

Pasi rrëzoi Borcin, Besa Famgas kërkon suksesin edhe ndaj ish-kampionit

 

Në Kosovë e kishte nisur rrugëtimin skuadra e madhe rumune Potaissa Turda, në edicionin 2017/18 të Challenge Cup në hendboll. Më 25 nëntor të vitit 2017, Turda e kishte mposhtur Trepçën në Mitrovicë me rezultatin 35:19. Ndeshjen e dytë, të luajtur më 26 nëntor, Turda e kishte fituar me shifrat 40:30.

Potaissa Turda atë edicion i eliminoi edhe katër kundërshtarë të tjerë dhe e fitoi titullin e kampionit në Challenge Cup, që është niveli i tretë i garave evropiane për klube të hendbollit.