Sport

Roma fiton dhe kalon fazën e grupeve në Ligën e Konferencës

 

Roma e ka fituar duelin e xhiros së pestë përballë Zoryas.

Italianët të enjten në mbrëmje e fituan takimin e xhiros së pestë përballë ukrainasve me rezultatin e thellë, 4:0.