Sport

Maqedonia e Veriut pëson 11:0

 

Futbollistet e Maqedonisë së Veriut kanë pësuar humbje të lartë të enjten në kualifikimet për Botërorin 2023. Në Shkup, përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut humbi 11:0 nga Irlanda e Veriut.

Afrodita Salihi dhe Ulza Maksuti startuan te Maqedonia V. U aktivizua edhe Hava Mustafa.