Sport

Roma përmbys rezultatin për shtatë minuta

 

Roma ka shënuar dy gola në fazën e fundit të ndeshjes dhe e ka mposhtur në udhëtim Cagliarin me rezultatin 2:1.

Të udhëhequrit e Jose Mourinhos fituan të mërkurën mbrëma në kuadër të xhiros së 10-të në elitën e futbollit italian.