4 perditesime
15:27

Ballkani rimerr pozitën e parë

Ballkani e ka marr sërish pozitën e liderit në Superligën e Kosovës në futboll.

Në ndeshjen derbi të xhiros së 11-të, Ballkani e ka mposhtur Prishtinën me rezultatin 2:0, në duelin e zhvilluar sot në Suharekë. Për suharekasit ishte fitorja e pestë në këtë kampionat dhe e dyta kundër Prishtinës.

Pjesa e parë u mbyll 0:0, kurse të dy golat vendasit i realizuan në pjesën e dytë.

Në fakt, nga minuta e 30-të, Prishtina mbeti me një lojtar më pak, pas përjashtimit me karton të kuq pas dy të verdhëve të Gauthier Mankendës.

Golin e parë për Ballkanin e shënoi Theophilus Solomon. Ai realizoi me kokë në minutën e 58-të pas asistimit të Ermal Krasniqit. Për Solomonin ishte goli i parë me fanellën e Ballkanit.

Ndërkaq, golin e dytë dhe të fundit në këtë ndeshje e shënoi Ermal Krasniqi. Pas një depërtimit, Krasniqi realizoi gol të bukur. Për Krasniqin ishte goli i gjashtë në këtë sezon.

Me 21 pikë, Ballkani është në vendin e parë. Ka një pikë më shumë se Drenica dhe Gjilani që ndajnë pozitat dy dhe tre me pikë të njëjta.

Prishtina zë vendin e pestë me 13-të pikë. Për prishtinasit ishte disfata e katër në këtë kampionat.

15:05

Super-Krasniqi, Ballkani shënon golin e dytë

Ballkani ka shënuar golin e dytë kundër Prishtinës.

Realizues i golit për suharekasit është Ermal Krasniqi në minutën e 72-të.

Pas një depërtimit të mirë, Krasniqi ia doli të shënojë. Ai ishte edhe asistues te goli i parë që e shënoi Solomoni.

14:51

Solomoni kalon Ballkanin në epërsi

Ballkani ka kaluar në epërsi në ndeshjen derbi kundër Prishtinës.

Theophilus Solomon ka shënuar me kokë në minutën e 58-të.

Asistues ishte Ermal Krasniqi. Prishtina po luan me një lojtar më pak në fushë pas përjashtimit të Gauthier Mankendës në minutën e 30-të.

14:21

Pjesa e parë e derbit mbyllet pa gola

Ballkani dhe Prishtina po përballën në ndeshjen derbi të javës së 11-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ky duel po zhvillohet në Suharekë.

Pas 45 minutave të parë, rezultati është i barabartë 0:0.

Por, nga minuta e 30-të, Prishtina ka mbetur me dhjetë lojtarë në fushë, pasi është përjashtuar me karton të kuq pas dy të verdhëve, Gauthier Mankenda.

Mankenda ndërhyri në Solomonin dhe u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, kurse më herët ishte ndëshkuar me kartonë të verdhë pas ndërhyrjes në Astrit Thaqin.

14:10

Prishtina mbetet me dhjetë lojtarë në fushë, përjashtohet Mankenda

Ballkani dhe Prishtina po përballën në ndeshjen derbi të javës së 11-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Rezultati është 0:0, kur po zhvillohet minuta e 39-të.

Por, nga minuta e 30-të, Prishtina ka mbetur me dhjetë lojtarë në fushë, pasi është përjashtuar me karton të kuq pas dy të verdhëve, Gauthier Mankenda.

Mankenda ndërhyri në Solomonin dhe u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, kurse më herët ishte ndëshkuar me kartonë të verdhë pas ndërhyrjes në Astrit Thaqin.