Sport

Milani mposht me vështirësi Bolognan dhe merr lidershipin e Serie A

 

Milani nuk pati punë të lehtë në udhëtim te Bologna, pavarësisht se këta të fundit luajtën me dy lojtarë më pak që nga minuta e 58-të.

Milani triumfoi 4:2, por megjithatë ishte një fitore mjaft e vështirë.