Sport

Prishtina kërkon t’ia shkaktojë humbjen e parë Ballkanit

 

Kampionia në fuqi, Prishtina është e vendosur t’ia shkaktojë Ballkanit humbjen e parë këtë sezon në Superligën e Kosovës në futboll, në duelin që luhet të dielën në Suharekë.

Ballkani është ekipi i vetëm që nuk di ende për humbje dhe Prishtina po synon t’ia ndalë këtë seri ekipit nga Suhareka në ndeshjen e xhiros së 11-të të Superligës, që nis në orën 13:30.