Sport

Vitesse e befason Tottenhamin që luajti pa yje

 

Tottenhami i la yjet e skuadrës në shtëpi, por pësoi disfatë. Të enjten, anglezët u mposhtën në udhëtim te holandezët e Vitesses me rezultatin 1:0, në kuadër të Grupit G në Ligën e Konferencës.

Maximilian Wittek shënoi 12 minuta para fundit të ndeshjes dhe i dha fitoren e parë në histori të ballafaqimeve të ndërsjella me një herë finalistin e Ligës së Kampionëve.