Sport

De Ligt dëshiron t’i bashkohet Barcelonës

 

Qendërmbrojtësi i Juventusit, Matthijs De Ligt është i gatshëm të largohet nga ekipi italian në fund të këtij edicioni dhe dëshiron të transferohet te Barcelona, ka njoftuar “Diario Sport” të mërkurën.

Bëhet e ditur se De Ligt tashmë ka zgjedhur të ardhmen e tij dhe për këtë arsye agjenti i tij, Mino Raiola ka nisur kontaktet me shumë klube tjera.