Sport

Rrahmani i vendosur të fitojë trofe me Napolin

Foto: AP
 

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, ka thënë se në këtë edicion dëshiron të fitojë gjithçka me Napolin, raporton të martën “Corriere dello Sport”. Ai ka pranuar se synimi është titulli i kampionit në Serie A, i cili i mungon Napolit prej vitit 1990.

Mirëpo Rrahmani ka shtuar se është e rëndësishme që të qëndrojnë me këmbë në tokë dhe të fokusohen nga ndeshja në ndeshje, pasi kampionati është i gjatë. Pas tetë xhirove të luajtura këtë edicion në elitën e futbollit italian, Napoli ka regjistruar po aq fitore dhe prin në tabelë me 24 pikë të grumbulluara. Sipas mbrojtësit, këto rezultate janë arritur falë punës së trajnerit Luciano Spalletti, angazhimit të lojtarëve në fushë, por edhe përkrahjes së madhe të tifozëve.