Sport

Katër ndeshje pa fitore, Drita e vendosur t’i marrë tri pikët në Drenas

 

Skuadra e Dritës nuk ka fituar në katër ndeshje rresht. Ka dy barazime dhe po aq disfata. Hera e fundit kur ekipi nga Gjilani mori pikë të plota ishte në duelin ndaj Drenicës në Skenderaj, të cilin e fitoi 2:0. Ndodhi kjo më 19 shtator. Pra saktësisht një muaj gjilanasit janë pa fitore.

Këndelljen po e kërkojnë në ndeshjen e xhiros së dhjetë të Superligës, përballë Feronikelit. Kjo ndeshje zhvillohet të martën në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas dhe nis prej orës 13:00.