Sport

Spursi fitoi ndeshjen që u ndërpre 20 minuta, tifozit iu dha ndihma me defibrilator

 

Ndeshja e xhiros së tetë në Premier League ndërmjet Newcastlet dhe Tottenhamit u ndërpre për 20 minuta pasi një tifozi iu kërkua ndihma e stafit mjekësor para se ai të dërgohej në spital.

Të dielën, Tottenhami e fitoi duelin e vështirë në udhëtim te Newcastle 3:2. Skuadra e Newcastlet e filloi periudhën e re me humbje në shtëpi, me pronarët e rinj arabë.