Sport

Avdijaj shënon sërish në Austri

 

Donis Avdijaj ka shënuar një tjetër gol për Harbergun në Bundesligën e Austrisë. Avdijaj shënoi golin e epërsisë në minutën e 49-të për 2:1, por në minutën e 84-t, skuadra e Tirolit shënoi për barazimin 2:2.

Kjo ndeshje u zhvillua të dielën dhe i takoi xhiros së 11-të të elitës së futbollit austriak, ndërsa Avdijaj luajti për 90 minuta.