Sport

Vetëm humbje për skuadrat e hendbollisteve

 

Të shtunën, si rrallë ndonjëherë, tri skuadra kosovare të hendbollit (femrat) kanë luajtur ndeshje evropiane. Vushtrria, Istogu e Prishtina janë paraqitur në raundin e dytë të Kupës Evropiane, që është niveli i tretë i garave evropiane.

Dhe bilanci i tyre ishte negativ. Të tria skuadrat kanë pësuar humbje.