Sport

Mbrojtësi i Francës dënohet me gjashtë muaj burgim

 

Reprezentuesi i Francës dhe mbrojtësi i Bayern Muenchenit, Lucas Hernandez, është dënuar me gjashtë muaj burgim nga një Gjykatë e Spanjës pasi ka shkelur urdhrin kufizues në vitin 2017, raporton BBC.

Hernandez 25-vjeçar duhet të paraqitet në gjykatë në Madrid të martën. Ai ka apeluar ndaj vendimit.