Sport

PSG – City, përballja e klubeve që me çdo kusht e duan Championsin

Foto: AP
 

Paris Saint-Germaini dhe Manchester City kanë një mundësi të hershme për të dhënë një paralajmërim në Ligën e Kampionëve, kur të përballen në derbin e madh të xhiros së dytë të fazës grupore. Ndeshja PSG – Manchester City zhvillohet të martën mbrëma (21:00) në stadiumin “Parc des Princes”.

Në këtë takim theks të veçantë do të ketë përballja e Pep Guardiolas dhe nxënësit të tij, Lionel Messi, që është rikuperuar nga lëndimi dhe do të jetë i gatshëm të startojë për PSG-në.