Sport

Juventusi e Milani në garë për amerikanin Pepi

 

Skuadrat nga Serie A, Juventusi dhe Milani janë futur në garë për sulmuesin amerikan Ricardo Pepi, kanë njoftuar të hënën mediumet italiane.

Pepi ka shpërthyer këtë edicion në MLS dhe ka tërhequr vëmendjen e ekipeve nga Evropa. 18-vjeçari është pjesë e skuadrës së Dallasit dhe ka shënuar 12 gola e ka bërë dy asistime në 24 paraqitje në MLS.