Sport

Usyk dëshiron që rimeçi me Joshuan të mbahet në Ukrainë

FOTO: AP
 

Londra vazhdon të jetë qyteti me fat për Oleksandr Usyk. Por kampioni i ri i botës në versionet WBA, IBF dhe WBO të kategorisë së rëndë, do të pëlqente një kthim në Ukrainë për rimeçin ndaj Anthony Joshuas.

Ndonëse ishte më i shkurtër dhe me peshë më të lehtë se Joshua, ukrainasi Usyk ka shfaqur vlera të mëdha të shtunën mbrëma në Londër për të fituar meçin me Joshuan me vendim unanim të gjyqtarëve.