Sport

Reali me fitore të thellë ndaj Mallorcas

Foto: AP
 

Real Madridi ka triumfuar thellë 6:1 në shtëpi ndaj Mallorcas të mërkurën mbrëma në xhiron e 6-të të La Ligas spanjolle.

Marco Asensio (24’, 29’ dhe 55’) realizoi tre gola për Realin, ndërsa dy i shënoi Karim Benzema (3’, 78’). Benzema asistoi edhe dy gola tjerë.