Sport

Tre shqiptarë aktivizohen në fitoren e Empolit ndaj Cagliarit

 

Empoli ka arritur fitore 2:0 në udhëtim sonte ndaj Cagliarit, në xhiron e 5-të të Series A të Italisë.

Federico Di Francesco (29’) dhe Leo Stulac shënuan për Empolin. Te Empoli në pjesën e dytë u aktivizuan Ardian Ismajli, Nedim Bajrami e Kristjan Asllani.