Sport

West Hami eliminon Manchester Unitedin nga Kupa e Ligës

Foto: AP
 

West Hami e ka eliminuar Manchester Unitedin nga Kupa e Ligës së Anglisë.

Ekipi nga Londra ka triumfuar në “Old Trafford” me rezultat 1:0, në 1/16 e finales. Manuel Lanzini në minutën e nëntë e realizoi golin fitores dhe të kualifikimit tutje për West Hamin. Unitedi pati shumë mundësi për të shënuar, por nuk ia doli që të realizojë dhe kështu u eliminua nga kjo garë.