Sport

City refuzon ofertën e Dortmundit për 18-vjeçarin Delap

 

Manchester City ka refuzuar një ofertë me vlerë 17 milionë euro për Liam Delap, raporton të mërkurën “Football Insider”.

Dortmundi ka ndjekur sulmuesin 18-vjeçar dhe është përpjekur të bindë ekipin e Premier Leagues për ta shitur gjatë afatit kalimtar të verës.