Sport

Kosova nxjerr pak portierë, gardianët e nivelit të Koliçit vlerësohen të domosdoshëm

 

Portierët, Enea Koliçi i Gjilanit dhe Stivi Frashëri i Ballkanit, po kalojnë formë të mirë në edicionin aktual të Superligës së Kosovës në futboll. Për Koliçin është edicioni i dytë në futbollin kosovar, përkatësisht tek ekipi gjilanas. Kurse Frashëri erdhi në këtë verë te skuadra nga Suhareka, ku në tri ndeshje nuk ka pranuar gol. Te Ballkani është edhe portieri nga Mali i Zi, Damir Lulanoviq, i cili ishte zgjedhja e parë në edicionin e kaluar. Por me ardhjen e Frashërit, gjërat kanë ndryshuar.

Koliçi e Frashëri janë portierë me përvojë dhe me të kaluar të suksesshme në Superligën e Shqipërisë. Të dy janë nga Shqipëria dhe vlerësohen lart për nivelin që kanë. Po ashtu kanë besimin e plotë te Gjilani dhe Ballkani.