Sport

Beqiragiq i befasuar me startin e dobët të kampionit, paralajmërohen ndryshime në ekip

 

Golden Eagle Ylli në nismë të këtij edicioni nuk është as hija e ekipit që edicionin e shkuar i fitoi trofetë e parë në basketboll.

Pas triumfit në turneun e Ligës Unike dhe në Superligën e Kosovës, Ylli llogaritej favorit i madh për ta mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës në basketboll.