1 perditesime
17:54

Mbyllet pa gola derbi mes Dritës e Ballkanit

Ndeshja derbi e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në futboll, ndërmjet Dritës dhe Ballkanit është mbyllur pa fitues.

Dueli i luajtur të mërkurën në qytetin e Gjilanit, ka përfunduar pa gola.

Me këtë fitore, si Drita ashtu edhe Ballkani kanë tubuar nga tetë pikë pas katër xhirove të luajtura.

16:48

Drita – Ballkani, mbyllet pa gola pjesa e parë

Pjesa e parë ndërmjet Dritës dhe Gjilanit është mbyllur pa gola. Derbi i xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në futboll, po luhet në qytetin e Gjilanit.

Gjatë pjesës së parë, asnjëra prej skuadrave nuk pati ndonjë rast konkret shënimi. Si Drita ashtu edhe Ballkani, ende nuk dinë për humbje këtë edicion në elitën e futbollit kosovar.