Sport

Kampionet olimpike në “Fadil Vokrri” për ndeshjen Kosovë – Spanjë

 

Kampionat olimpike, xhudistet Distria Krasniqi e Nora Gjakova, gjenden në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë për të shikuar ndeshjen eliminatore të Botërorit 2022 mes Kosovës dhe Spanjës.

Në stadium gjendet edhe Akil Gjakova.