Sport

Lukaku gol e asistim në ndeshjen e tij të 100-të me Belgjikën

 

Romelu Lukaku ka shënuar një gol dhe ka asistuar një tjetër, në ndeshjen e tij të 100-të me fanellën e Belgjikës.

Belgjika të dielën mbrëma triumfoi 3:0 në shtëpi ndaj Republikës Çeke në kuadër të Grupit E të eliminatoreve për Botërorin 2022.