Sport

Challandes e Rashani optimistë para duelit me Gjeorgjinë

 

Bernard Challandes dhe Elbasan Rashani janë shprehur optimistë duke insistuar se Kosova në Batumi të Gjeorgjisë, ka udhëtuar vetëm për të marrë rezultat pozitiv.

Që të dy ishin të mendimit të njëjtë para duelit kundër Gjeorgjisë në ndeshjen e parë të muajit shtator. Kosova të enjten nga ora 18:00 në stadiumin “Batumi”, e zhvillon ballafaqimin kundër Gjeorgjisë në kuadër të kualifikimeve të Botërorit “Katari 2022”.