Sport

Prishtina – Llapi, zbulohen gjyqtarët e dhomës së VAR-it

 

Federata e Futbollit e Kosovës ka zbuluar emrat e gjyqtarëve që do ta drejtojnë ndeshjen e Superkupës ndërmjet Prishtinës dhe Llapit. Ky takim luhet të martën prej orës 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Për herë të parë në futbollin e Kosovës, do të përdoret edhe sistemi VAR.