Sport

Fernandes, “hat-trick” në fitoren e Unitedit kundër Leedsit

Foto: AP
 

Bruno Fernandes shënoi “hat-trickun” e parë me skuadrën e Manchester Unitedit.

Skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer me lehtësi fitoi përballë rivalit të vjetër Leedsit në xhiron e parë të Premier Leagues dhe e nis në mënyrë të përkryer sezonin e ri. Unitedi fitoi me rezultatin 5:1 të shtunën gjatë ditës.