Sport

Krerët e Barçës refuzojnë kërkesën e Koemanit për përforcime

 

Drejtuesit e Barcelonës kanë hedhur poshtë kërkesën e trajnerit Ronald Koeman për përforcime gjatë këtij afati kalimtar, kanë njoftuar të premten mediumet spanjolle. Bëhet e ditur se Koeman ka kërkuar edhe një sulmues dhe një mesfushor për sezonin e ri pas largimit të Lionel Messit, por klubi që është në probleme financiare nuk e ka marrë parasysh kërkesën e holandezit.

Messi javën e shkuar u largua nga Barcelona për të firmosur me Paris Saint-Germainin. Te Barcelona, i kanë bërë me dije Koemanit se po punojnë në largimin e lojtarëve dhe reduktimin e pagave për të evituar problemet tjera financiare në sezonin e ri.